Трето место на натпревар во спелување


На одржаниот натпревар во спелување „Спелинг Би“ на 28.04.2018год.(сабота) ученичката Катерина Лазарова од класот I6 го освои третото место. Ученичката беше под менторство на професорката Вера Светозаревиќ.

Comments

comments

Check Also

Почеток на учебната 2019/2020 година

На 2.9.2019год. ( понеделник ) започнува учебната 2019/2020 година. Наставата ќе се одвива во една …

Powered by keepvid themefull earn money