Прекрасно уживање во режија на средношколците од СОУ ,,Јосиф Јосифовски” Гевгелија


На 30.3.2018 год. (петок), во Градскиот театар се оддржа настан кој ги спои креативноста и хуманоста. Средношколците водени од професорката Мирјана Чамџиќ, Вања Манчева и Зорица Лешевска ги покажаа нивните актерски, литературни, танцови и музички вештини. Публиката го изрази нејзиното воодушевување со аплаузи и позитивни коментари.
Воедно, со овој проект младите од ,,Црвен крст” Гевгелија ќе учествуваат во избор на најдобар проект за промоција на хумани вредности.
Собраните средства ќе бидат наменети за лекување на наша ученичка.

Comments

comments

Check Also

Почеток на учебната 2019/2020 година

На 2.9.2019год. ( понеделник ) започнува учебната 2019/2020 година. Наставата ќе се одвива во една …

Powered by keepvid themefull earn money