Почеток на учебната 2019/2020 година


На 2.9.2019год. ( понеделник ) започнува учебната 2019/2020 година. Наставата ќе се одвива во една смена со почеток од 07.30часот.

Им посакуваме на сите ученици успешна учебна година!

Comments

comments

Check Also

Светски ден на борба против сиромаштијата

По повод Светскиот ден на борба против сиромаштијата,  Средношколската заедница на СОУ„Јосиф Јосифовски“ – Гевгелија …

Powered by keepvid themefull earn money