Хуманитарни спортски натпревари за Ивана Прочкова


Драги пријатели,

Хуманоста е непроценлива вредност во животот. Да ја покажеме нашата човечност во моменти кога некому му е најпотребна.

Средношколската заедница на СОУ„Јосиф Јосифовски“-Гевгелија со партиципирње  на женскиот кошаркарски тим од СОУ„Богданци“ Ве поканува на хуманитарни спортски натпревари на 13.5.2016год. (петок) со почеток од 17 часот во спортската сала „26 Април“.

Собраните средства се наменети за лекување на деветгодишната Ивана Прочкова од Богданци.

Ве очекуваме!

 

Comments

comments

Check Also

Успех на интернационален гастрономски фестивал „COOK AND SERVE 2019“

На интернационалниот фестивал „COOK AND SERVE 2019″ што се одржа на 10.5.2019год.  во Штип,  учениците …

Powered by keepvid themefull earn money