Хуманитарен божиќен базар ,, НЕ за семејното насилство врз децата ”


Во четврток на 1 Декември, од 10 до 14 часот во центарот на градот, Средношколската организација при СОУ ,, Јосиф Јосифовски “ во соработка со активот по француски јазик организира хуманитарен базар со цел да им се помогне на децата жртви на семејно насилство. На настанот ќе учествуваат голем број на ученици, наставници и претставници од ЗГ ,, Подршка ”. Учениците ќе подготвуваат солени, слатки, посни, интегрални јадења, свежи сокови, кафе и апетисани. Собраните средства ќе се донираат на старателите на децата кои се жртви на семејно насилство.
ВЕ ПОКАНУВАМЕ И ВИЕ ДА БИДЕТЕ ДЕЛ ОД ОВОЈ ХУМАН НАСТАН!

Comments

comments

Check Also

Обука на тема: „Реализација на наставата-современи технологии,методски пристапи и образовна технологија“

На 1.12.2018год. и 15.12.2018год. во СОУ„Јосиф Јосифовски“- Гевгелија се оддржа обука  на професорите  од страна …

Powered by keepvid themefull earn money