Трето место на државен натпревар по спелување


На 21.05.2016год. ( сабота) во Меѓународното училиште „Нова“ во Скопје се одржа Државниот натпревар по спелување на англиски зборови(Macedonian National Spelling Bee 2016).

Ученикот Борјан Карајанов (III-4) под менторство на професорката Емилија Дуганова го освои третото место во категоријата ученици од трета и четврта година.

Comments

comments

Check Also

Второ и трето место на „Лидер на струка“ за угостителско-туристичка струка

На 5.12.2018год. ( среда ) во СОУ „ Коле Нехтенин “ – Штип се оддржа натпреварот …

Powered by keepvid themefull earn money