Трето место за нашите математичари


Димитар Стефанов и Мими Филова, ученици од СОУ Јосиф Јосифовски, го освоија третото место на државниот натпревар по математика за средните училишта кој се одржа во Скопје на Машинскиот факултет.

Со ова признание, Стефанов и Филова се стекнаа со право да настапат на математичката олимпијада. На истиот натпревар учениците Росана Динева и Марија Бикова освоија пофалници.

Comments

comments

Check Also

Второ и трето место на „Лидер на струка“ за угостителско-туристичка струка

На 5.12.2018год. ( среда ) во СОУ „ Коле Нехтенин “ – Штип се оддржа натпреварот …

Powered by keepvid themefull earn money