Театарска претстава за Дедо Мраз


“Дајте му глас на заробениот Дедо Мраз” е новогодишната претстава која ќе се прикажува за најмладите гевгеличани во Народниот театар во Гевгелија. Автор на текстот е Тони Аврамов, режијата е на Даниела Џишева, а во неа учествуваат ученици од СОУ “Јосиф Јосифовски”.

Во среда на 24 и во четврток на 25 декември со почеток од 10 и од 12 часот најмладите од Гевгелија ќе дознаат кој и зошто го заробил Дедо Мраз.

Comments

comments

Check Also

Успех на интернационален гастрономски фестивал „COOK AND SERVE 2019“

На интернационалниот фестивал „COOK AND SERVE 2019″ што се одржа на 10.5.2019год.  во Штип,  учениците …

Powered by keepvid themefull earn money