Понеделник е неработен ден


Се известуваат учениците и вработените од СОУ„Јосиф Јосифовски“-Гевгелија дека на ден 12.10.2015. ( понеделник ) нема да има настава по повод одбележување 11-ти октомври.

Comments

comments

Check Also

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Во периодот од 15.1.2019год. до 31.12.2019год. ќе се изведуваат градежни работи на западното крило од училишниот …

Powered by keepvid themefull earn money