Новогодишен базар – Дарувајте насмевка секому


На 25.12.2014 год. на плоштадот на општина Гевгелија активот по француски јазик и средношколската заедница на СОУ „Јосиф Јосифовски“ – Гевгелија и родителите на учениците како дел од проектот на Министерството за образование и наука „Заедничка грижа за правилно насочување на учениците“ организираа божиќен хуманитарен базар.

Базарот беше вистинско место да се вкуси комбинацијата од традиционални и модерни слатки и солени задоволства. Преку продажбата на вкусните рецепти се поттикна иницијативата за солидарност на граѓаните. Собраните средства ќе бидат искористени за хуманитарни цели.

Comments

comments

Check Also

Прва дисиминација на проектот „Дигитален маркетинг и готварство“

На 27.12.2018год. ( четврток) во просториите на СОУ„Јосиф Јосифовски“ – Гевгелија се одржа првата дисиминација …

Powered by keepvid themefull earn money