Гимназијада 2016


На државното првенство во атлетика „Гимназијада 2016“ што се одржа во Куманово, се постигнаа следните резултати:

Росана Динева – скок во далечина – освоено II место
Владо Тучев – трчање на 1000m – освоено III место
Пепи Карагонов – скок во височина – освоено III место

Ментор – проф. Виолета Аризанова

Comments

comments

Check Also

Второ и трето место на „Лидер на струка“ за угостителско-туристичка струка

На 5.12.2018год. ( среда ) во СОУ „ Коле Нехтенин “ – Штип се оддржа натпреварот …

Powered by keepvid themefull earn money