17821398_1735288836761838_46621945_n

Работилници:Декорација во готварството


Учениците од класот III-9 образовен профил готвачи од СОУ„Јосиф Јосифовски“-Гевгелија под менторство на професорката Розета Картова изработија креативни декорации од овошје и зеленчук. Практичните декорации беа изведени во угостителската кујна.

Comments

comments

Check Also

26166321_1707179099347618_1927672769303485687_n (1)

Новогодишна хуманитарна претстава „Кројач за дами“

Драмската група “Дон Кихот” ја претставува комедијата “Кројач за дами” + музички и хип хоп …

Powered by keepvid themefull earn money