13241101_10206827497461852_5818590624401138324_n

Златен медал на европски натпревар по латински јазик


Ученикот Кире Џотов од СОУ„Јосиф Јосифовски“-Гевгелија под менторство на професорката Ивана Кркотиќ Прошевска го освоија златниот медал на европскиот натпревар по латински јазик.

Натпреварот е организиран од „Euroclassica“  и се стекна со европски сертификат за латински јазик (ЕCCL).

 

Comments

comments

Check Also

24296535_1906324769408521_7548436172401034876_n

Еден златен медал, две бронзи и еден сребрен медал на меѓународниот фестивал „Утринска ѕвезда“

На меѓународниот фестивал за театар,музика и танц „Утринска ѕвезда“ што се одржа од 30.11.2017год. до …

Powered by keepvid themefull earn money