Screenshot_5-495x330

Хуманитарни спортски натпревари за Ивана Прочкова


Драги пријатели,

Хуманоста е непроценлива вредност во животот. Да ја покажеме нашата човечност во моменти кога некому му е најпотребна.

Средношколската заедница на СОУ„Јосиф Јосифовски“-Гевгелија со партиципирње  на женскиот кошаркарски тим од СОУ„Богданци“ Ве поканува на хуманитарни спортски натпревари на 13.5.2016год. (петок) со почеток од 17 часот во спортската сала „26 Април“.

Собраните средства се наменети за лекување на деветгодишната Ивана Прочкова од Богданци.

Ве очекуваме!

 

Comments

comments

Check Also

28233566_929345240563284_1870828304_n

ЉУБОВ+ДАР = ХУМАНОСТ

Средношколската заедница при СОУ „Јосиф Јосифовски“ продолжува со хуманитарните активности за помош на наши ученици …

Powered by keepvid themefull earn money