13177826_565741863604170_600292403753365508_n (1)

Меѓународен натпревар на истражувачки проекти


Учениците Кире Џотов и Лазе Раманчев од СОУ „Јосиф Јосифовски“ во периодот од 9-13 мај учествуваат на меѓународниот натпревар на истражувачки проекти од природните науки во организација на МЕФ образовната институција во Истанбул, Турција.
Во конкуренција од 579 проекти од 26 земји од светот, на натпреварот ќе учествуваат најдобрите 100 проекти кои ги претставуваат 169 ученици од 21 земја – Азербејџан, Босна и Херцеговина, Бугарија, Филипини, Грузија, Хрватска, Ирак, Шведска, Црна Гора, Катар, Киргистан, Северен Кипар, Косово, Македонија, Малезија, Мексико, Полска, Романија, Словенија, Украина и Турција.

Comments

comments

Check Also

24296535_1906324769408521_7548436172401034876_n

Еден златен медал, две бронзи и еден сребрен медал на меѓународниот фестивал „Утринска ѕвезда“

На меѓународниот фестивал за театар,музика и танц „Утринска ѕвезда“ што се одржа од 30.11.2017год. до …

Powered by keepvid themefull earn money