9caa2793658f3cc387f216157300b1ce_XL

Трето место за нашите математичари


Димитар Стефанов и Мими Филова, ученици од СОУ Јосиф Јосифовски, го освоија третото место на државниот натпревар по математика за средните училишта кој се одржа во Скопје на Машинскиот факултет.

Со ова признание, Стефанов и Филова се стекнаа со право да настапат на математичката олимпијада. На истиот натпревар учениците Росана Динева и Марија Бикова освоија пофалници.

Comments

comments

Check Also

IMG_0118-2-660x330

Прво место за средношколскиот хор

Хорот на  СОУ „Јосиф Јосифовски“ ја продолжи традицијата на најградуван училишен хор во Република Македонија. …

Powered by keepvid themefull earn money