fd8b0f77d767f1f6640afba6916ff67c_XL

Театарска претстава за Дедо Мраз


“Дајте му глас на заробениот Дедо Мраз” е новогодишната претстава која ќе се прикажува за најмладите гевгеличани во Народниот театар во Гевгелија. Автор на текстот е Тони Аврамов, режијата е на Даниела Џишева, а во неа учествуваат ученици од СОУ “Јосиф Јосифовски”.

Во среда на 24 и во четврток на 25 декември со почеток од 10 и од 12 часот најмладите од Гевгелија ќе дознаат кој и зошто го заробил Дедо Мраз.

Comments

comments

Check Also

26166321_1707179099347618_1927672769303485687_n (1)

Новогодишна хуманитарна претстава „Кројач за дами“

Драмската група “Дон Кихот” ја претставува комедијата “Кројач за дами” + музички и хип хоп …

Powered by keepvid themefull earn money