1460983_823961797732940_7657615115239581815_n-660x330

Второ место за Петар Узунов од СОУ Јосиф Јосифовски на Државен рецитаторски натпревар


На Државниот рецитаторски натпревар што се одржа на 12.3.2016 год. во приватната гимназија „Алгоритам“ во Скопје, ученикот Петар Узунов го освои второто место под менторство на професорката Бисерка Гунова.

Comments

comments

Check Also

26034719_1710755718947222_1778613844_n

Награда од Париз за извонредниот есеј ,, Писмо до Марија Кири “

На меѓународниот литературен натпревар по повод 150 годишнината од раѓањето на Марија Кири, распишан од …

Powered by keepvid themefull earn money